Jeśli jesteś pracownikiem służby zdrowia, to wiesz, że najważniejszym elementem wyposażenia Twojej kliniki jest respirator. Urządzenia te mają kluczowe znaczenie dla ochrony pracowników służby zdrowia przed wdychaniem niebezpiecznych cząsteczek lub substancji chemicznych, gdy pomagają pacjentom przy różnych zabiegach. Dwa rodzaje respiratorów dostępnych obecnie na rynku to sodowo-wapniowe i Carestation. W tym wpisie na blogu omówimy zalety i wady każdego typu, abyś mógł podjąć świadomą decyzję, który z nich kupić!

Typ sodowo-wapniowy: Medisorb.

Typ sodowo-wapniowy jest najbardziej rozpowszechnionym modelem i może być stosowany do wielu rzeczy, między innymi do ochrony przed zakażeniem gruźlicą (TB), narażeniem na azbest, urazami spowodowanymi wdychaniem dymu, jak również przed oparami chemicznymi lub gazami, takimi jak chlor. Ważne jest, aby pamiętać, że ten konkretny model nie zapewnia szczelnego zamknięcia wokół twarzy, ale ma doskonały przepływ z niskim oporem oddychania przy wysokiej wilgotności, więc nie będą się Państwo czuli uduszeni podczas używania! Urządzenia te są jednorazowego użytku, co oznacza, że muszą być wymieniane za każdym razem po użyciu, co jest ogromną wadą, ponieważ na dłuższą metę nie są one zbyt opłacalne.

Respiratory Carestation .

Ten aparat jest natomiast wielokrotnego użytku i może być myty wodą z mydłem po każdym użyciu, aby jeszcze bardziej obniżyć koszty! Ten model posiada miękki kołnierz uszczelniający, który tworzy szczelne zamknięcie wokół Państwa twarzy, gdy wdychają Państwo przez niego powietrze. Zapewnia on również lepszą ochronę niż półmaski sodowo-wapniowe, ponieważ ma wyższą skuteczność filtracji cząsteczek i aerozoli, jak również niski opór oddechowy przy wysokiej wilgotności powietrza, co czyni je idealnymi do pracy w środowisku służby zdrowia, gdzie czystość jest kluczowa! Chociaż produkt ten ma pewne zalety w stosunku do swojego odpowiednika, to jednak wiążą się z nim pewne zagrożenia, takie jak zwiększone ryzyko stresu cieplnego lub urazu twarzy z powodu soczewek kontaktowych.