Twoja firma się rozwija albo zamierzasz dopiero ruszyć z biznesem? Potrzebujesz biura i nie wiesz na co zwrócić uwagę? Cena, lokalizacja, funkcjonalność i wyposażenie. To podstawowe cechy, które będą miały bezpośredni wpływ na późniejsza działalność. Być może do tej pory spotykałeś się z kontrahentami na mieście? Czujesz, że już pora na zmiany? Rozejrzyj się za własnym biurem i zwiększ komfort pracy. Poczujesz ulgę, że nie będziesz musiał codziennie szukać miejsca na spotkanie albo cichego miejsca na pracę. Gwar restauracji nie zawsze wpływa dobrze na przeglądanie tabel Excela. Przed tobą trudny wybór, ponieważ ofert jest mnóstwo, jednak nie wszystkie spełniają normy, jakie będziesz musiał zachować chociażby przy pracy biurowej.

Jak dokonać wyboru lokalizacji?

Wszystko zależy od potrzeb firmy. Nie sugeruj się konkurencją, chyba, że masz pewność, że ich lokalizacja wpływa bezpośrednio na zyski. Weź pod uwagę swoich kontrahentów i klientów. Czy wygodniej będzie zorganizować spotkanie w centrum czy może też być obrzeże miasta. Codzienny komfort jest najważniejszy. Od dawna największe firmy lokalizowane są w centrum miast, często inwestycja w lokalizację zwraca się w szybkim tempie. Jeśli zostaniesz zauważony, to nawet mały biznes może przerodzić się dobrze prosperujące przedsiębiorstwo. Warto wyjść do klienta i dać się poznać. Na obrzeżach możesz nie zostać zauważony ze swoim biznesem, szczególnie na początku rozwoju firmy. Jeśli masz już bazę klientów i potrzebujesz tylko miejsca do spotkań to miejsca poza centrum też będą dobrą opcją. Każdy doceni ominięcie korku w centrum.

Na co zwrócić uwagę?

Przelicz koszty związane z wynajęciem biura bądź zakupu własnego lokum. Nie bez znaczenia pozostaje również czynsz. Dokładnie porównaj oferty, wyposażenie, a przede wszystkim czy jest klimatyzacja Warszawa. Zmiany wystroju wnętrza można dokonać zawsze, nawet jeśli jest to lokal wynajmowany – ustal szczegóły w umowie. Nie bez znaczenia jest również otoczenie. Przyjrzyj się czy nie ma odstraszających miejsc wokół. Klienci i kontrahenci wolą estetyczne miejsca, szczególnie jeśli w grę wchodzą pieniądze i biznes. Warto rozejrzeć się za lokalizacją blisko dobrego lokalu gastronomicznego, aby w razie potrzeby móc zamówić szybki catering na spotkanie z kontrahentami. Inwestycja w lokal, nawet wynajmowany, przyniesie rezultat w postaci komfortowych i przyjaznych warunków pracy. Ładne wnętrza przyciągają wzrok i zachęcają do pracy. Pracownicy również docenią atrakcyjność biura. Zwróć uwagę czy jest pomieszczenie socjalne, to niezwykle ważne, aby pracownicy mogli zjeść w spokoju swój obiad i napić się kawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *